ENDEFR
předchozí další

Vyhledávání

Aktuality

Koupání v pískovně u Nákla

Litovelské Pomoraví

Malé moře - jezero pískovny v Nákle

Na území obce se nachází významné ložisko štěrkopísku, které je v majetku společnosti CEMEX Sand, s.r.o., Masarykovo náměstí 207, 763 61 Napajedla. Jezero pískovny v Nákle.

Okolí jezera je územím těžební společnosti a z toho vyplývají i určitá omezení pro případnou rekreaci. Koupání v jezeře je možno pouze ve vymezených prostorech a na vlastní nebezpečí. Není možné na březích jezera budovat pevné stavby a veškeré vodní sporty zde probíhají pouze se souhlasem těžební společnosti. I tak je pro svou čistou vodu jezero zejména v letním období nejoblíbenější lokalitou pro návštěvníky z širokého okolí jako místo ke koupání a rekreaci. Pískovna Náklo je vyhledávaná nudisty.

Celoročně lze ve vyhrazených částech jezera provozovat sportovní rybolov. Jezero je ve zprávě ČRS MO Litovel, který mimo jiné zajišťuje prodej povolenek. V jezeře je možno lovit kapry, cejny, plotice, ale také amura, štiku, candáta, okouna, úhoře a sumce. Vzhledem k ideálním podmínkám a velké hloubce jezera není neobvyklé ulovení trofejních kusů.

Související články

Pískovna Náklo
Pískovna Náklo
Pískovna Náklo
Pískovna Náklo
 
 
 
Mikroregion LitovelskoMikroregion Litovelsko, nám. Přemysla Otakara 778, 784 01 Litovel,
tel.: +420 585 153 134, e-mail:mikroregion@mestolitovel.cz
ID datové schránky: 45nvcji

Turistické informační centrumTuristické informační centrum náměstí Přemysla Otakara 762 Litovel, 784 01
Tel.: +420 585 150 221, +420 721 269 146, e-mail:tic@litovel.eu, www.tic.litovel.eu
MMR ČRProjekt spolufinancován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
load